Czy każdy może farbować włosy?

farbowanie włosów

Farbowanie to nie tylko skuteczny sposób na pokrycie siwych włosów, ale także rozwiązanie dla osób, które chcą nieco zmienić swój wygląd. Co prawda, włosy najczęściej farbują kobiety, ale na ten krok decydują się także mężczyźni. Farbowanie włosów nie musi być szkodliwe pod warunkiem, że sięgniemy po dobrej jakości preparaty koloryzujące.

Bezpieczne farby do włosów, czyli jakie?

W naszym asortymencie dostępne są farby ekologiczne powstające na bazie wyciągów roślinnych, które nie zawierają substancji, takich jak ppd, amoniak, SLS, parabeny, nikiel i rezorcyny. Związki te zastępowane są bardziej bezpiecznymi dla zdrowia zamiennikami. Przykładowo farby do włosów bez amoniaku zawierają monoetyloaminę, czyli MEA, która ma to samo działanie co amoniak, ale nie wpływa negatywnie na skórę głowy ani na strukturę włosów. W farbach Color&Soin przeważają naturalne składniki – ekstrakty z owsa, pszenicy, kukurydzy i soi.

Kto nie może farbować włosów?

Przeciwskazaniem do farbowania włosów są różnego rodzaju choroby skórne oraz reakcje alergiczne. Z farbowaniem należy się wstrzymać także w okresie intensywnego wypadania włosów oraz jeśli zauważymy, że włosy stały się łamliwe i osłabione przez liczne zabiegi. Przed farbowaniem warto wyleczyć wszystkie infekcje i zadbać o kondycję skóry głowy oraz włosów poprzez zabiegi pielęgnacyjne i nawilżające.

Wart podkreślenia jest fakt, że farby Color&Soin wspierają odbudowę struktury włosów, odżywiają je i nadają im jedwabistej miękkości. Co ważne, nie naruszają bariery lipidowej skóry głowy, a delikatna formuła minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Wróć do bloga