Farbowanie włosów krok po kroku

farbowanie włosów

Zafarbować włosy można w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub samodzielnie. Decydując się na wizytę u fryzjera, warto najpierw sprawdzić, z jakich preparatów koloryzujących korzysta i dokładnie przeanalizować ich skład. Samodzielne farbowanie włosów ma tę zaletę, że można wybrać zdrowe farby do włosów i cieszyć się bezpieczną i trwałą koloryzacją.

Wybierz swój kolor!

W naszej ofercie dostępne są aż 34 odcienie naturalnych farb do włosów Color&Soin, które są bezpieczne dla skóry głowy i struktury włosa. Farby zawierają ekstrakty roślinne i wolne są od potencjalnie szkodliwych substancji występujących w farbach drogeryjnych, takich jak SLS, parabeny, czy też amoniak oraz intensywnie działających substancji zapachowych. Na naszej stronie internetowej dostępna jest paleta kolorów farb do włosów – wybierać można spośród różnych odcieni blondów, brązów, miedzi, mahoni, czerni i czerwieni.

Jak zafarbować włosy?

Przed farbowaniem przygotuj miseczkę na farbę oraz pędzelek i rękawiczki, a także zegarek, aby kontrolować czas. Na początek warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania i odmierzyć składniki farby zgodnie z proporcjami podanymi przez producenta. Po przygotowaniu farby można przystąpić do aplikacji. Pamiętaj o założeniu rękawiczek!

Farbę nakładamy, zaczynając od odrostów. Włosy dzielimy na sekcje i aplikujemy farbę pędzelkiem. Na pozostałą długość włosów farbę można nałożyć dłońmi lub sczesać ją za pomocą grzebienia. Niekiedy producenci zalecają nałożenie farby po długości z opóźnieniem w stosunku do odrostów. Po upłynięciu określonego czasu farbę należy spłukać letnią wodą i nałożyć odzywkę lub maskę po koloryzacji, która intensywnie odżywi włosy po zabiegu i zapewni długotrwały efekt.

Wróć do bloga