Farbowanie włosów w domu - farby bio

farbowanie włosów

Farbowanie włosów w domu stało się popularne ze względu na wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną oraz dbałością o zdrowie, coraz więcej osób szuka alternatyw dla tradycyjnych, chemicznych farb do włosów. Jednym z rozwiązań są farby bio, które cechują się składem opartym na naturalnych składnikach. Dzięki temu są delikatniejsze dla skóry głowy i włosów, a także stanowią mniejsze obciążenie dla środowiska.

Jak wybrać odpowiednią ekologiczną farbę do włosów?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład produktu - im mniej syntetycznych składników, tym lepiej. Farby bio powinny zawierać głównie substancje pochodzenia roślinnego, takie jak oleje, ekstrakty z ziół czy proteiny roślinne. Ważne jest także, aby farba była wolna od amoniaku, parabenów, silikonów i innych szkodliwych substancji

Farby naturalne działają nieco inaczej niż chemiczne - zamiast uszkadzać strukturę włosa i wnikać w jego wnętrze, osadzają się na powierzchni włókien, co pozwala na bardziej delikatne i mniej inwazyjne koloryzowanie. W efekcie kolor może być nieco mniej intensywny i trwały, ale włosy są zdrowsze, bardziej lśniące i odżywione. Ponadto, stosując ekologiczne farby do włosów regularnie, można uzyskać coraz bardziej trwałe efekty, gdyż naturalne barwniki stopniowo gromadzą się we włosach.

Jak prawidłowo stosować farby bio w domu?

Aby uzyskać najlepsze efekty przy farbowaniu włosów w domu za pomocą farb bio, warto przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, przed aplikacją farby należy dokładnie umyć włosy, aby usunąć resztki kosmetyków i sebum, które mogą utrudniać przyleganie barwników. Po drugie, farbę należy nałożyć równomiernie na całą długość włosów, a następnie pozostawić na określony czas w zależności od instrukcji producenta. Po upływie tego czasu włosy należy dokładnie spłukać i zastosować odżywkę lub maskę do włosów, aby zamknąć łuski włosa i utrwalić kolor. 

Wróć do bloga