Jak dbać o farbowane włosy?

trzy kobiety

Stosowanie naturalnych farb jest korzystne dla włosów farbowanych, ponieważ są one łagodniejsze dla skóry głowy i nie zawierają drażniących substancji chemicznych, które mogą uszkodzić włosy. Niemniej żadna koloryzacja nie pozostaje bez wpływu dla kondycji włosów, dlatego warto stosować kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych.

Kosmetyki Color&Soin do pielęgnacji włosów po koloryzacji to szampon i maska. Szampon Color&Soin Bio został opracowany specjalnie po to, aby chronić włosy farbowane przed blaknięciem, natomiast regeneracyjna maska Color&Soin pomaga utrwalić kolor i odżywia włosy. Oba produkty nie zawierają siarczanów, parabenów i silikonów, za to są nasycone składnikami naturalnymi, dzięki czemu są łagodne dla delikatne skóry głowy i jednocześnie silnie odżywiają włosy farbowane.

Zadbaj o włosy po koloryzacji z kosmetykami Color& Soin!

Po farbowaniu włosów ważne jest zastosowanie maski, która pomoże przywrócić nawilżenie i ochroni kolor. Maska do włosów po koloryzacji została stworzona specjalnie z myślą o włosach farbowanych i pomaga naprawić uszkodzenia spowodowane zabiegami chemicznymi i stylizacją na ciepło. Maska z olejkiem makadamia i odżywczym masłem shea zamyka łuskę włosa i utrwala pigment, dzięki czemu kolor jest trwalszy a włosy odzyskują blask. Maska zapobiega przesuszaniu, dzięki czemu włosy farbowane nie stają się matowe i zachowują naturalny blask nawet pomimo częstych koloryzacji. Maska nie obciąża włosów i pomaga przywrócić kondycję nawet najbardziej zniszczonym włosom. Szampon po koloryzacji wygładza włosy i wzmacnia ich strukturę. Wyciągi roślinne z granatu, aloesu, hibiskusa i trzciny cukrowej nie tylko pielęgnują włosy po koloryzacji, ale także sprawiają, że kolor wolniej się spłukuje. Szampon neutralizuje pH skóry i usuwa pozostałości po farbowaniu.

Wróć do bloga