Jak dobrać kolory farby do włosów?

paleta kolorów

Kolor do włosów często wybieramy impulsywnie, na podstawie chwilowej potrzeby zmiany swojego wyglądu. Bywa, że decydujemy się na drastyczne kroki i zmieniamy kolor z naturalnej czerni na jasny blond. Warto jednak kolor dobierać rozważnie – im bardziej radykalna zmiana, tym trudniej jest wrócić do naturalnego koloru. Co więcej, taka koloryzacja może spowodować uszkodzenia struktury włosów, ponieważ przez otwarte łuski włosa wnika utleniacz, który wymywa naturalny barwnik, aby koloryzacja była trwalsza.

Skorzystaj z kreatora kolorów

Na naszej stronie internetowej dostępna jest paleta kolorów farb do włosów – oferujemy aż 34 odcienie. Jeśli nie wiesz, jaki kolor będzie dla ciebie odpowiedni, to skorzystaj z kreatora. Wystarczy, że określisz swój naturalny kolor i wybierzesz odcień, który cię interesuje.

Nie zawsze warto kierować się trendami – to, że na topie jest popielaty blond, nie znaczy, że każdemu będzie dobrze w takim odcieniu. Warto bowiem wiedzieć, że farby do włosów powinny być dopasowane do karnacji i koloru oczu – wówczas najlepiej podkreślą atuty urody. Śniada i lekko czerwonawa cera nie będzie dobrze wyglądać w zimnych kolorach, a chłodny kolor oczu idealnie zgra się z chłodnymi odcieniami farb. Najłatwiej mają osoby o neutralnym typie urody, którym pasuje niemal każda tonacja.

Bezpieczna i trwała koloryzacja? Tak, to możliwe!

Warto wybierać dobrej jakości farby do włosów, które zapewnią trwałą i bezpieczną koloryzację – nasze farby bazują wyłącznie na naturalnych składnikach, są wolne od parabenów, amoniaku, SLS i silnie działających substancji zapachowych. Nie naruszają delikatnej równowagi skóry głowy, a włosy po koloryzacji pięknie lśnią i są niezwykle miękkie w dotyku.

Wróć do bloga