Jak dobrać szampon do rodzaju włosów?

mycie włosów

Szampony do włosów nie tylko myją włosy, ale także je pielęgnują i wpływają na dobrą kondycję skóry głowy. Szampon musi odpowiadać aktualnym potrzebom – struktura włosów zmienia się wraz z upływem lat, dlatego trzeba bacznie obserwować swoje włosy i stosować szampony, które nie tylko myją, ale także pielęgnują.

Szczególnej troski wymagają włosy farbowane. W tym przypadku trzeba zadbać nie tylko o kondycje włosów, ale także trwałość koloru. Najlepiej wybierać szampony ekologiczne, które zawierają ekstrakty roślinne i substancje aktywne pochodzenia roślinnego, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla osób ze skłonnością do alergii. Szampony bez chemii nie ingerują w delikatną równowagę lipidową skóry głowy ani nie niszczą struktury włosów. Efekt? Perfekcyjnie nawilżone, niesamowicie błyszczące i zdrowe włosy – także farbowane!

Wybierz szampon bez chemii

Włosy na skutek częstych zabiegów fryzjerskich i stylizacji w wysokich temperaturach mogą stać się łamliwe i wymagać skutecznej regeneracji. Najlepiej wybierać szampony, które delikatnie myją i pielęgnują, aby nie obciążać i tak już osłabionej struktury włosa. Warto zwrócić uwagę na substancje nawilżające i wygładzające oraz odżywcze – szampon Color&Soin zawiera organiczny granat, aloes i hibiskus oraz trzcinę cukrową, które wnikają głęboko w strukturę włosa i nawilżają go od środka. Szampon idealnie sprawdza się do pielęgnacji włosów farbowanych, ponieważ zapobiega wypłukiwaniu się pigmentu. Ze względu na prosty skład i brak silikonu, silnych detergentów myjących takich jak SLS oraz parabenów szampon Color&Soin nie powoduje nadmiernego wydzielania sebum ani stanów zapalnych, a więc może być stosowany także do włosów z tendencją do przetłuszczania się.

Wróć do bloga