Jak przejść z ciemnych włosów na blond?

farbowanie włosów

Przejście z ciemnych włosów na blond może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcemy osiągnąć równomierny i trwały efekt, nie narażając przy tym naszych kosmyków na uszkodzenia. Wbrew pozorom, istnieją metody, które pozwolą nam na bezpieczne rozjaśnienie włosów, zachowując jednocześnie ich zdrowy wygląd i sprężystość. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wybór odpowiedniej techniki oraz produktów do koloryzacji, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych pasm.

Jakie są alternatywy dla tradycyjnych farb do włosów?

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują zdrowe farby do włosów, które zawierają naturalne składniki i nie obciążają pasm szkodliwymi substancjami chemicznymi. Takie produkty nie tylko pozwalają na efektywne rozjaśnienie ciemnych kosmyków, ale również dbają o ich kondycję, dostarczając im niezbędnych witamin i minerałów. Innym ciekawym rozwiązaniem są z dodatkiem etanoloaminy, znanej również jako MEA. Jest ona zasadowym nośnikiem pigmentu zdecydowanie mniej szkodliwym od amoniaku, która nie wpływa negatywnie na strukturę włosa i sprawia, że farba nie wypłukuje się z włosów tak szybko.

Decydując się na rozjaśnianie włosów w domowych warunkach, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Przede wszystkim, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi wybranej farby do włosów i ściśle przestrzegać zawartych w niej wytycznych. Ważne jest również przeprowadzenie próby uczuleniowej na małym fragmencie skóry, aby upewnić się, że dany produkt nie wywoła u nas podrażnień czy alergii.

Jak dbać o rozjaśniane włosy, aby utrzymać ich zdrowy wygląd?

Aby cieszyć się pięknym i zdrowym blondu przez długi czas, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację rozjaśnianych włosów. Przede wszystkim, należy zainwestować w specjalistyczne kosmetyki przeznaczone dla jasnych pasm, takie jak szampony neutralizujące żółte odcienie czy odżywki wzmacniające włókna włosów. Warto również regularnie stosować maski nawilżające oraz olejki regenerujące, które pomogą nam utrzymać właściwe nawodnienie i elastyczność kosmyków. Nie bez znaczenia jest także ochrona włosów przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy wysoka temperatura.

Wróć do bloga