Jak radzić sobie z odrostami?

wybieranie farby

Odrosty z pewnością nie dodają uroku. Są mniej widoczne na kręconych i falowanych włosach a bardziej na idealnie gładkiej fryzurze. Różnicę w odcieniach są jeszcze bardziej wyraźne, jeśli włosy są dodatkowo przetłuszczone. Odrosty nieodłącznie wiążą się z farbowaniem.

U osób, które regularnie się farbują, odrosty sięgają około 2 cm i można je w łatwy i szybki sposób zatuszować. Nieco trudniej jest ukryć odrosty jeśli zdecydujemy się na przywrócenie naturalnego koloru. Wówczas można próbować upinać włosy w taki sposób, aby odrost stał się mniej widoczny. Można sięgnąć także po opaski i ozdoby do włosów, które odwrócą uwagę od odrostów.

Jak zatuszować odrosty?

W naszym asortymencie dostępny jest naturalny spray na odrosty, który skutecznie wyrówna kolor włosów. Spray jest wodoodporny i utrzymuje się na fryzurze przez cały dzień oraz zapewnia 100% pokrycie odrostów i siwych włosów. Ponadto ma działanie ochronne i odżywcze, a więc koloryzuje i pielęgnuje. Sprayem można zatuszować włosy w okolicach przedziałka lub wokół twarzy. Retuszer sprawdzi się zarówno do odrostów na 2 cm, jak i przy nieco większych pasmach.

Jak farbować włosy, aby wrócić do naturalnego odcienia?

Dobrym sposobem na zatuszowanie odrostów jest koloryzacja, która pozwoli zatrzeć różnicę pomiędzy odcieniem włosów farbowanych i naturalnych. Skuteczne mogą być refleksy w naturalnym kolorze włosów lub koloryzacja ombre. Dzięki odpowiednio dobranej farbie wraz ze wzrostem włosa odrosty staną się mniej widoczne. Osoby, które regularnie farbują włosy, często pomiędzy koloryzacjami korzystają z szamponetek, które pogłębiają kolor i zmniejszają widoczność odrostów. Polecamy farby bez PPD Fashion Natura, które utrzymują się nawet miesiąc po koloryzacji.

 

Wróć do bloga