Jakich kosmetyków do włosów używać?

kobieta myje włosy

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych i lśniących włosach. Aby osiągnąć ten cel, warto zwrócić uwagę na kosmetyki do włosów, które odpowiednio pielęgnują i wzmacniają pasma.

Szampony bez chemii

Szampon to podstawowy kosmetyk do mycia włosów, jednak nie każdy szampon jest dobry dla naszej skóry głowy i pasm. Warto zwrócić uwagę na produkty bez SLS (sodu laurylosiarczanu) i parabenów

SLS, czyli sodu laurylosiarczan, to składnik, który można znaleźć w wielu konwencjonalnych szamponach. To potężny detergent, który wykazuje zdolność do usuwania nadmiaru sebum z naszej skóry głowy i włosów. SLS może powodować podrażnienia skóry, co objawia się swędzeniem i zaczerwienieniem. Ponadto ma tendencję do przesuszania włosów, co może prowadzić do osłabienia i łamliwości pasm. Z kolei parabeny są używane jako substancje konserwujące w wielu produktach kosmetycznych, w tym w szamponach. 

Warto sięgać po szampony, które zawierają naturalne olejki wzmacniające i odżywiające włosy oraz pielęgnujące skórę głowy. W szamponie do włosów Color&Soin znajdziesz takie składniki jak organiczny granat, hibiskus i aloes oraz trzcinę cukrową. 

Odżywki i maski do włosów

Regularne stosowanie odżywek i masek do włosów pozwala na dogłębne nawilżenie, regenerację oraz odbudowę pasm. Warto wybrać produkty zawierające naturalne składniki, takie jak oleje roślinne, proteiny czy witaminy. Doskonałym przykładem jest naturalna maska do włosów po koloryzacji, która dostępna jest w naszym asortymencie. Stosowanie maski Color&Soin przynajmniej raz w tygodniu sprawi, że włosy będą bardziej elastyczne, miękkie i lśniące. Organiczna makadamia i masło shea dogłębnie nawilżają włosy, dzięki czemu pasma stają się gładkie i miłe w dotyku.

Wróć do bloga