Kiedy korzystać z balsamu do włosów?

odżywka do włosów

Balsam do włosów jest kosmetykiem silnym działaniu pielęgnacyjnym – wnika głęboko w strukturę włosa, a więc w odróżnieniu od odżywek działa nie tylko powierzchniowo. Zaletą balsamów jest dość płynna konsystencja oraz niewielka zawartość składników tłuszczowych.

Balsamy odżywiają bez efektu obciążenia. Balsam należy stosować co najmniej raz w tygodniu, w zależności od stopnia zniszczenia włosów. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, trzeba potrzymać balsam przez 10 – 15 minut i pozwolić wniknąć wszystkim składnikom odżywczym w głąb struktury włosa.

Balsamy do włosów zwykle w składzie zawierają aminokwasy, kreatyninę i węglowodany, a więc naturalne budulce włosów. Jest to zatem skuteczny sposób na przywrócenie włosom gładkości oraz sprężystości. Balsamy polecane są także do pielęgnacji włosów farbowanych — naturalne kosmetyki do włosów zawierają aż 99% składników pochodzenia naturalnego. Chronią kolor i jednocześnie pielęgnują włosy, dzięki czemu możesz cieszyć się trwałą koloryzacją i pięknymi włosami!

Maska, odżywka czy balsam do włosów?

Do pielęgnacji włosów można zastosować maskę, balsam lub odżywkę. Jak wspomniano wcześniej, odżywka działa tylko powierzchniowo, ale nie obciąża fryzury, a więc można ją stosować po każdym myciu. Balsam ma silniejsze działanie i wnika głęboko w strukturę włosa, pielęgnując go od środka. Z kolei maski mają najwyższe stężenie substancji aktywnych i zwykle ukierunkowane są na określony problem. Silnie skoncentrowane składniki odżywcze wnikają najgłębiej. Maski mogą przetłuszczać włosy, dlatego należy stosować je z umiarem. Maski najlepiej aplikować na mokre włosy i owinąć je ręcznikiem na pół godziny.

Wróć do bloga