O czym należy pamiętać podczas farbowania włosów?

farbowanie włosów

Farbowanie włosów to skuteczny sposób na ukrycie pierwszych siwych włosów oraz idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić nieco swój wygląd. Warto jednak pamiętać, że drastyczna zmiana koloru wiąże się z silną ingerencją w strukturę włosa, a zatem nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli włosy są osłabione wieloma zabiegami. Warto zatem wybierać kolory zbliżone do naturalnych odcieni, dopasowane do typu urody.

Wybierz bezpieczną i zdrową farbę do włosów

Naturalna koloryzacja to bezpieczna koloryzacja – zamiast farb drogeryjnych, lepiej wybrać farby z apteki. W naszym asortymencie dostępne jest aż 34 odcienie. Mamy miedziane farby do włosów, różne odcienie blondu, czernie, mahonie i czerwienie, a więc każdy znajdzie u nas idealny kolor dla siebie. Nasze farby nie zawierają potencjalnie szkodliwych składników, takich jak amoniak, SLS i parabeny ani intensywnych substancji zapachowych i są bezpieczne dla osób ze skórą skłonną do alergii. Ponadto, farby z apteki gwarantują trwałą koloryzację oraz lepszą intensywność koloru. Możliwe jest uzyskanie efektu bardzo zbliżonego do kolorów na próbniku. Pamiętaj zatem, aby wybierać produkty ekologiczne i naturalne – dokładnie czytaj skład farby i zawsze wykonaj próbę uczuleniową przed koloryzacją!

Pielęgnacja po koloryzacji

Każda koloryzacja to ingerencja w delikatną strukturę włosa. Po farbowaniu na włosy koniecznie nałóż maskę, która wydłuży trwałość koloru i nawilży włosy po zabiegu. Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego warto zaopatrzyć się w szampon i odżywkę, które zapobiegają wypłukiwaniu się pigmentu i intensywnie nawilżają. Codzienną pielęgnację warto urozmaicić o olejki o naturalnym składzie. Preparaty po koloryzacji nie tylko nawilżają, ale także wygładzają strukturę włosa i nadają blask.

Wróć do bloga